Kancelaria Kanoniczna

Zespół Kancelarii oferuje Państwu profesjonalne wsparcie w sprawach z zakresu stwierdzenia nieważności małżeństwa, jak również w innych postępowaniach kościelnych, związanych ze sprawami karnymi, czy też administracyjnymi.

Kancelaria Prawna  Morawiec § Kot Sp. z o.o. Sp. k.

Adwokat Kościelny Warszawa

Kancelaria Morawiec & Kot Sp. z o.o. Sp. k. to zespół prawników specjalizujących się zarówno w prawie kanonicznym Warszawa, jak również w systemie prawa polskiego. Od kilku lat skutecznie wspieramy Klientów w postępowaniach z zakresu stwierdzenia nieważności małżeństwa. Nie jest nam zatem obca specyfika procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa Warszawa. Nasi prawnicy posiadając tytuł licencjata kościelnego, dysponują również niezbędną wiedzą oraz bogatym doświadczeniem, które jest niezbędne przed Trybunałem kościelnym, w skutecznym i rzetelnym reprezentowaniu interesów naszych Klientów.

Istotnym jest również podkreślenie, iż posiadamy w naszym Zespole osoby specjalizujące się w prawie rodzinnym, co pozwala nam na prowadzenie postępowań rozwodowych przed sądami powszechnymi. Tym samym możemy Państwu zapewnić kompleksową obsługę zarówno w trakcie postępowania rozwodowego, jak również następnie w trakcie ewentualnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

ZASADY WSPÓŁPRACY

Wszechstronność

Zaangażowanie

Zespół naszych prawników oferuje możliwości nie tylko bezpośredniego spotkania w celu uzyskania porady prawnej oraz omówienia sprawy ale również porady internetowe, za pośrednictwem poczty elektronicznej, a także porady online przy wykorzystaniu komunikatorów internetowych.

W celu uzyskania porady prawnej należy się z nami skontaktować telefonicznie lub za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Następnie ustalamy z Państwem dogodną formę udzielenia porady prawnej, w takcie której omawiamy stan faktyczny, analizujemy dokumentację , a następnie wskazujemy możliwe rozwiązania przedstawionych przez Państwa problemów. Ponadto zapoznajemy Państwa z zasadami współpracy oraz omawiamy możliwe warianty płatności wynagrodzenia za prowadzenie zleconej sprawy. W trakcie prowadzenia przez nas sprawy są Państwo na bieżąco informowani o podejmowanych przez Nas działaniach. Ponadto treść wszelkich kluczowych pism, konsultujemy z Klientem przed ich wysłaniem do odpowiednich instytucji. W trakcie współpracy jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji oferując wsparcie merytoryczne oraz pomoc prawną w zakresie zleconej sprawy.

PRZEJRZYSTA WSPÓŁPRACA

Nasza praca opiera się na mocnych fundamentach. Wychodząć na przeciw oczekiwaniom naszych Klientów, na każdym spotkaniu omawiamy dokładnie plan działania, warianty płatności za prowadzone sprawy.

PORADA ONLINE

Zostań w domu, porozmawiajmy ONLINE. Oszczędność czasu i przede wszystkim – bezpieczeństwo! Wygoda oraz nowoczesne rozwiązanie komunikacji, niezwykle ważne w dzisiejszych czasach.

SPOTKANIE W KANCELARII

Jednym z rozwiązań spotkania jest wizyta w naszej Kancelarii w celu uzyskania porady. Serdecznie zapraszamy do naszej Kancelarii ul. Powsińska 74E/5
02-903 Warszawa

BEZPIECZEŃSTWO

Niezależnie w jakiej formie się spotkamy,bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego zapewniamy każdemu naszemu Klientowi dyskrecję. Każda sprawa chroniona jest tajemnicą adwokacką.

OFERTA KANCELARII

OFERTA

Zespół Kancelarii oferuje Państwu profesjonalne wsparcie w sprawach z zakresu stwierdzenia nieważności małżeństwa, jak również w innych postępowaniach kościelnych, związanych ze sprawami karnymi, czy też administracyjnymi. Nabyte doświadczenie pozwala nam na skuteczne reprezentowanie Państwa interesów na forum Kościoła katolickiego, zarówno na drodze postępowania przez Trybunałem kościelnym, jak również w procedurze administracyjnej i karnej.

Poniżej znajdą Państwo listę przykładowych obszarów prawa, w zakresie których świadczymy porady prawne, kierując się zasadami profesjonalizmu, zaufania oraz skuteczności.

Sprawy z zakresu stwierdzenia nieważności małżeństwa

Współpracując z nami otrzymujecie Państwo gwarancję rzetelnego zbadania sprawy, sporządzenia kompleksowej skargi o nieważność małżeństwa, jak również kolejnych pism procesowych. Jeszcze przed złożeniem pisma inicjującego postępowanie rozważamy w konkretnym stanie faktycznym możliwość skorzystania z tzw. procesu skróconego.

Zespół Kancelarii podejmie się sporządzenia wszelkich pism procesowych, niezbędnych do uzyskania korzystnego dla Państwa wyroku. Na Państwa zlecenie zredagujemy zarówno skargę powodową, inicjującą postępowanie, jak również inne pisma procesowe, tj. skargę wzajemną, wnioski dowodowe, apelację od wyroku I instancji. Co istotne, działając kompleksowo oferujemy również skorzystanie z możliwości, ustanowienia nas adwokatem w Państwa sprawie, co umożliwi prowadzenie postępowania w sposób profesjonalny i skuteczny. Warto również dodać, że oferujemy nasze usługi na terenie całego kraju, a więc przed wszystkimi Trybunałami kościelnymi.

Oferujemy również możliwość skorzystania z naszych usług na etapie apelacji, a także po uzyskaniu wyroku, w sytuacji gdy zachodzi konieczność zdjęcia klauzuli zakazującej zawarcie kolejnego małżeństwa. Niezależnie od powyższego, oferujemy również usługi w zakresie sporządzenia prośby o uzyskanie dyspensy super rato, w przypadku zawarcia małżeństwa które nie zostało dopełnione.

Sprawy karne Warszawa

Coraz częściej osoby świeckie mają problem z interpretacją prawa karnego kanonicznego. Nie potrafią samodzielnie ocenić, czy dokonany przez nich czyn należy klasyfikować tylko i wyłącznie w aspekcie grzechu, czy również czynu zabronionego w prawie kanonicznym. Dzięki współpracy z naszymi prawnikami, po przeanalizowaniu danego stanu faktycznego, uzyskacie Państwo poradę prawną w powyższym zakresie. Analizując przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego wyjaśnimy Państwu jak należy klasyfikować dane zachowanie, czy wystarczy przystąpienie do sakramentu spowiedzi, czy też zachodzi konieczność wystąpienia o udzielenia dyspensy, bądź doszło do zaciągnięcia kary kanonicznej. Co więcej, po ustaleniu iż w Państwa konkretnym przypadku doszło do naruszenia przepisów prawa kanonicznego karnego wyjaśnimy jakie czynności należy podjąć, aby doszło do zdjęcia kary kanonicznej.

 

Sprawy administracyjne

Zespół Kancelarii świadczy również usługi w zakresie postępowań administracyjnych Warszawa, związanych z pozyskaniem dokumentów, niezbędnych w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa, jak również z innymi formalnościami, związanymi z udzielaniem sakramentów oraz sprawowaniem sakramentaliów. Ponadto Kancelaria zajmuje się sporządzaniem opinii prawnych w zakresie udzielania sakramentów, jak również relacji pomiędzy prawem kanonicznym, a prawem świeckim oraz autonomii Kościoła katolickiego i państwa polskiego.

 

BLOG

Zapraszamy do lektury!